7 thoughts on “Визнання договорів неукладеними за новими Цивільним i Господарським кодексами України ч.1

  1. А в яких випадках можна визнати неукладеним кредитний договір?

  2. Все вищевказане стосується і кредитних договорів. В усякому разі потрібно ретельно вивчати конкретний кредитний договір, і якщо є підстави, визнавати його недійсним в судовому порядку (якщо сторони не домовилися про інше). Але слід сказати, що банки та інші фінансові установи досить велику увагу приділяють правильності складання типових договорів, тому підписуючи договір, треба уважно знайомитися з його змістом. Такий договір буде тяжко визнавати недійсним.

  3. Читайте Постанову Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» N 9 від 6.11.2009, там чітко і ясно написано — «Вимога про визнання правочину (договору) неукладеним не відповідає можливим способам захисту цивільних прав та інтересів, передбачених законом». Таким чином окремого позову про визанння договору НЕУКЛАДЕНИМ подавати не можна.

  4. Цілком правильно. Повірте, постанову вказану читав. Але де Ви прочитали, що я вказував про те, що потрібно подавати окремий позов про визнання договору неукладеним. В даному випадку мова йде про те, що в разі недотримання істотних умов договору, в суді сторона не зможе претендувати на задоволення позовних вимог відповідно до договору. В такому випадку, наприклад, застосовується подвійна реституція. І річ не в тім, як назвати позов, а яку тактику вибрати та з якого Ви боку 🙂

Comments are closed.